Szanowana gazeta The New York Times donosi, że leki stosowane przez Donalda Trumpa w leczeniu koronawirusa mogą wpływać na jego stan psychiczny przez co zwiększają ryzyko podjęcia pochopnej decyzji o użyciu broni jądrowej!

Eksperci Alarmują

Według ekspertów na których powołuje się gazeta The New York Times koronawirus może spowodować większą skłonność do podejmowania nieprzemyślanych działań i decyzji.  Rzecznik zespołu lekarzy prezydenta USA Brian Garibaldi poinformował, że oprócz leczenia lekiem przeciwwirusowym remdesivir, amerykański przywódca przyjmował deksametazon – steryd, który może wywołać euforię, nagłe przypływy energii, a nawet poczucie bezsilności. „Problem w tym, że dex (deksametazon – red.) może zmienić osobę w paranoika lub opętanego. Nie wiemy, ile tego leku dostał. Jeśli wyda rozkaz w środku nocy i nikt go nie zatrzyma, wszystko będzie zależało od gotowości jego wojskowego asystenta do nieprzekazywania rozkazu do miejsca przeznaczenia oraz gotowości konkretnej osoby pełniącej służbę w wojskowym centrum dowodzenia do nieprzyjęcia rozkazu do wykonania” – powiedział profesor Vipin Narang z Massachusetts Institute of Technology.

Czy jesteśmy bezpieczni?

Jak widać nie tylko zakażenie ale także terapia może powodować skutki uboczne które mogą się okazać wręcz zabójcze dla nas jak i całego świata. Czy decyzja o podaniu prezydentowi ameryki takich leków była pochopna czy jest to zorganizowana akcja destabilizacji mocarstwa? Odpowiedzcie sobie sami

 

źródło: Sputnik