Czy w dobie drugiej fali pandemii koronawirusa i obowiązkowych maseczek można spożywać posiłki, będąc na zewnątrz w przestrzeni publicznej? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Koronawirusem w Polsce zakaziło się już 130 210 osób, zaś z powodu Covid-19 lub Covid-19 i schorzeń współistniejących zmarło 3039 zakażonych. Z powodu rozszerzającej się drugiej fali pandemii wprowadzono nowe obostrzenia. Od soboty 10 października cała Polska znajduje się w tzw. “żółtej strefie”, w której obowiązują maseczki.

Zakrywanie nosa i ust obowiązkowe jest w przestrzeni publicznej, również na otwartym powietrzu. To wiążę się z kolejnym zakazem – tym razem chodzi o spożywanie posiłków w miejscach publicznych.

W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi tej kwestii, głos zabrał Główny Inspektorat Sanitarny. Odpowiedź na to pytanie można zabrać w sekcji “Q&A dotyczące żywności i koronawirusa” na stronie GIS.

“Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek” – czytamy.

Należy podkreślić, że w dalszym ciągu nie ma zakazu prowadzenia działalności gastronomicznej na wynos. Jednak po odebraniu takiego posiłku nie możemy go skonsumować na zewnątrz, ponieważ wiązałoby się to ze zdjęciem maseczki w przestrzeni publicznej. Kupione posiłki możemy spożywać w domu lub na terenie lokalu gastronomicznego.

Dzisiaj: nie masz maski? Nie można już wchodzić do żadnego sklepu ani komunikacji miejskiej…

Jutro: bez karty bankowej nie da się nic zapłacić. Pieniądze gotówkowe nie będą już akceptowane…

Pojutrze: nie jesteś zaszczepiony? Nie wolno Ci już podróżować, nie możesz być zatrudniony przez żadną firmę, do swobodnego poruszania się lub korzystania z komunikacji miejskiej…

W najbliższym czasie: nie masz wszczepionego chipa w prawej ręce lub satelitarnego aktywowanego nano chipa, to nie masz dostępu do absolutnie niczego!

Twoje prawa człowieka przestały istnieć…Będziesz pariasem, wrogiem systemu…Wszystko idzie zgodnie z dobrze ustalonym planem i ludzie to wszystko akceptują. Wyłącz telewizor i otwórz oczy !