Rząd śmieje się nam w twarz na każdym kroku. Politycy na każdym szczeblu ostentacyjnie pokazują, że obostrzenia są tylko dla nas – szarych ludzi. Po serii bulwersujących ekscesów z udziałem premiera czy premiera rządu mamy kolejną aferę. Tym razem chodzi o koncert papieski “Tutaj wszystko się zaczęło”

 

“To wydarzenie religijne”

Jak wszyscy wiemy – w czerwonej strefie w której znalazły się też Wadowice praktycznie zakazane są wszelkie większe zgromadzenia bądź wydarzenia kulturalne. Jednak nie przeszkodziło to w zorganizowaniu koncertu współorganizowanego przez TVP! 100 rocznica urodzin Jana Pawła II została hucznie uczczona na wydarzeniu gdzie rozdano w sumie 300 wejściówek.

Przedstawiciele władz miasta tłumaczyli w rozmowie z Radiem Zet, że koncert nie łamie obowiązujących obostrzeń, ponieważ jest to wydarzenie religijne:
– To wydarzenie religijne, a świadczy o tym m.in repertuar poświęcony Janowi Pawłowi II – tłumaczyła w rozmowie z Radiem ZET Małgorzata Targosz – Storch, kierownik Wydziału Promocji Gminy Wadowice
Oto zapis skandalicznego incydentu:

 

Kolejna pandemiczna farsa

Jak widać absurd goni absurd co potwierdza zdanie wielu ludzi, że tak zwana “pandemia” wykorzystywana jest do gry politycznej. Szary obywatel musi nosić kaganiec i potulnie znosić kolejne obostrzenia lecz wystarczy podeprzeć się partią lub klerem by łamać wszelkie zasady.