Od jakiegoś czasu media głównego nurtu trąbią o cudownej szczepionce która ma ocalić nas przed sztucznie wywołaną pandemią. Firmy farmaceutyczne zacierają ręce w myśli o zyskać. Co jednak zrobić żeby ludzie sami chcieli przyjąć nieznaną substancję? Pewna firma ma na to sposób!

Proszę bilet i szczepienie

Każdy z nas tęskni za kinem, teatrem czy koncertami. Z nostalgią wspominamy nie tak odległe czasy gdy pójście na koncert ze znajomymi było czymś naturalnym a dzisiaj wydaje się totalnie nie możliwe. Oczywiście – co wolno wojewodzie to nie Tobie obywatelu i niektóre koncerty miały racje bytu nawet podczas plandemi jednak z normalnymi wydarzeniami możemy się pożegnać na długi czas. Jednak firma Ticketmaster wymyśliła co zrobić by jednak dać nam możliwość zabawy przy dźwiękach ulubionych artystów. Wystarczy się zaszczepić lub mieć test na Covida!

Covid Pass 

Po zakupie biletów klienci będą musieli zweryfikować, czy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19 lub uzyskali negatywny wynik testu na obecność wirusa 24-72 godziny przed koncertem.

Po przetestowaniu ich na koronawirusa, klienci Ticketmaster zostaną wysłani do firmy oferującej certyfikaty zdrowia, która z kolei powiadomi Ticketmaster o wynikach i potwierdzi status uczestnika.

Już widzimy, jak wielu zewnętrznych dostawców opieki zdrowotnej przygotowuje się do przeprowadzania weryfikacji – niezależnie od tego, czy chodzi o podanie szczepionki, wykonanie testu, czy inne metody przeglądu i zatwierdzenia – które można następnie podłączyć do biletu cyfrowego, aby w wydarzeniu brały udział tylko osoby zweryfikowane – twierdzi Mark Yovich, prezes Ticketmaster.

Masowe szczepienia z własnej woli

Jak widzimy rządy nie muszą nas zmuszać czy wykorzystywać totalitarnych praw covidowych uchwalonych na wiosnę oraz jesień przez Polski parlament. Sami będziemy chcieli przyjąć substancje niewiadomego pochodzenia i o nie wiadomych skutkach by nie być wykluczonym społecznie. To plan przerażający w swojej przewrotności i sprycie. Co jeszcze nas czeka? Wejście do sklepu tylko z wynikiem lub szczepionką? Wychodzenie z domu tylko z Covid Passem? To wszystko możliwe scenariusze i obyśmy nie mieli racji.